Rodinné kostelace s Markétou Černockou

Autor: Mgr. Markéta Černocká, zveřejněno 23. 11. 2014

Představujeme vám naší lektorku Markétu Černockou. Zkušenou průvodkyni rodinnými konstelacemi, cestovatelku po Indii a především skvělou ženu. Přečtěte si co dělá, jak se k tomu co dělá dostala a co bylo jejím snem, který si splnila.

Představujeme vám naší lektorku Markétu Černockou. Zkušenou průvodkyni rodinnými konstelacemi, cestovatelku po Indii a především skvělou ženu.
 

Mohla byste se nám krátce představit a seznámit nás s tím, čemu se věnujete? 

Jmenuji se Markéta Černocká a věnuji se individuální terapii, putování v přírodě, prožitkovým pobytům pro dospělé, cestám do dalekých krajů, a také SEMINÁŘŮM RODINNÝCH KONSTELACÍ. Je těžké popsat jak přesně pracuji a tedy o čem konstelace jsou. K pochopení je nutný vlastní zážitek, ale pokusím se vám to co nejvíce přiblížit.
 
Po krátkém rozhovoru s lektorem si klient vybírá z ostatních účastníků zástupce za členy své rodiny i za sebe, rozestaví je v prostoru místnosti podle svého pocitu. Jednotliví zástupci na vyzvání lektora popisují své pocity, vztahy mezi sebou a hledají si správné místo. Působí na ně konstelační pole klientova systému. Proto cítí pocity členů klientovy rodiny, i když je neznají. Často vnímají jemně i jejich obtíže na svém těle. Během konstelace klient vidí celý obraz vytvořený ze zástupců a jeho proměny na sebe nechává působit. Řád Lásky, podle kterého se konstelace proměňuje, hojí, uzdravuje vztahy, odhaluje rodinná tabu a působí na všechny zúčastněné. Zaznívají léčivé archaické věty, je projevována úcta a vděčnost. Všichni vnímají proměny energií. Systém, na který se dívají, se postupně dostává do rovnováhy. Klient i ostatní prochází vnitřně k novým uvědoměním a změnám postojů. Ke konci vstoupí do konstelace i sám klient a zaujme své místo. Když pracuji, neřídím to co se děje svými úvahami a předpoklady. Nechávám vše plynout, s důvěrou spočívám v Sobě a vnímám obraz před sebou. Dívám se otevřena tomu, co přichází. Tento zcela zvláštní styl práce se nazývá fenomenologická metoda. Je to vlastně prosté setrvávání v PŘÍTOMNOSTI a její čtení. V každé chvíli si dovoluji nevědět a s důvěrou čekám na inspiraci, která se dostaví ve formě vnitřního obrazu, pocitu, nebo jemné změny na mém těle. Někdy se ukáže na předmětech a lidech okolo - a pak mluvím, dokud slova tečou. Osobnost a vědomosti u toho nesmí překážet. Potřebuji jen co nejvíc prostupné a projasněné své tělo, přes které přiteče, co má být zrovna klientovi a skupině ukázáno. 
 

"Z neděle mi zůstaly obrazy, pocity. Zase znovu jsem si uvědomila, jak jinak vypadáme, nosíme jiné oblečení, jíme jiná jídla, máme jiné názory na hromadu různých věcí, jsme muži a ženy a bojíme se navzájem. A přitom jsme si tak podobní... Uvědomila jsem si, kolik bolesti v sobě ještě nosím. Ale taky, že přes ni vede cesta (a je něco za ní:-)). Přeji si, aby mi tohle vědomí zůstalo i v běžném životě a nemusela ho zase znovu a znovu křísit. A právě tvoje konstelace jsou bezpečným prostorem pro zastavení, potkání, poznání, vyrovnání. Díky." - Kristina

 

Jak jste se k této činnosti dostala?

Možná to bude znít až magicky, ale jednou jsem při slovní zmínce o konstelacích při hovoru dvou lidí na ulici uslyšela velmi silně vnitřní hlas: „Toto budeš dělat“. Nevěděla jsem tehdy ještě o konstelacích vůbec nic. Ale cítila jsem silné vedení. Moje pozornost byla od té doby zaostřena na další zmínky o konstelacích. Brzy jsem z jedné nástěnky v obchodě zdravé výživy ukořistila letáček na akce v Osho centru Shangri-la u Karlových Varů a vydala se tam rovnou na dvouletý trénink Rodinných konstelací a pohybů duše. Mým prvním skvělým učitelem byl němec Bhagat Zeilhofer, přímý žák Berta Hellingera, zakladatele této metody na západě. Poté jsem se dostala ještě do jedinečného výcviku Systemických konstelací a spirituální inteligence u Kalyani a Pavla Veselého, kde se mi dostalo i teorie a dalších souvislostí. V té době jsem již začínala s vedením vlastních seminářů a všimla si dobrého spojení – vhledy pro konstelace mi přicházely tak klidně a jasně. Napojila jsem se na to, co jsem již v minulých inkarnacích uměla. Kromě vedení lidí na seminářích považuji za velmi důležité pokračování i ve své cestě, proměňování svých témat, meditační praxi, supervizí setkávání. Děkuji všem mým učitelům. Děkuji všem bytostem, které mi ve vedení seminářů pomáhají, šeptají, ukazují. Děkuji také Sobě, že si dovoluji dělat to, co dělám. 
 

V čem nebo jak mi může tato metoda pomoci?    

Podívat se do hloubky na své téma – zdravotní, partnerské, rodinné, pracovní či jiné. Uvidět obrazy svého vlastního nitra i dosud skryté širší souvislostí z rodu. Uzdravit situace a postoje. Pocítit SÍLU svého rodu. Přinést podporu pro změny v životě,  radost, novou energii, uzemnění, rozšíření vědomí, větší citlivost, změnu myšlení, vystoupení ze starých vzorců. Pro každého bývá přínosem účastnit se i témat ostatních, která se často týkají i nás samých. Atmosféra podpory celé skupiny dodává konstelaci hluboký účinek. Řešení se dotýká i všech ostatních zúčastněných – zástupců i pozorovatelů. Poučení přichází pro celou skupinu. 
 

Kdo je vaším největším učitelem, kdo vás v životě inspiruje?

KALYANI Pavla Mašková. Učitelka, Mistryně, bytost nacházející se již 12 let ve stavu Sjednocení, a přitom zároveň česká žena, matka, Božství v lidském těle. Provází mě na mé CESTĚ, učí  BYTÍ, spočívání v SRDCI, zření, procházení po úrovních, pročišťuje mysl od iluzí, probouzí, otevírá Přítomnosti, povznáší, objímá láskou, učí řádu, rozvíjí moudrost, dodává odvahu být sama sebou a odvahu k projevu, učí směřovat pozornost, učí zodpovědnosti, hodnotám, bourá staré vzorce, rozpouští uzlíky a nevědomé hry do Jasnosti. 
 
Její živé slovo mě naplňuje, vede k Sobě, rozhýbává do Svobody, narovnává do Pravdy. DĚKUJI za celé několikaleté provázení transformací a všechno učení, zasvěcování, vedení, zásahy z Mistrovské úrovně a obracení k Sobě. Kéž moje vděčnost může aspoň z části vyrovnat ty dary.   
 

Jaký vztah máte k mandalám? Kreslíte nějaké?

Momentálně nekreslím, ale když jsem ještě vyučovala na základních školách v Brně a okolí, ve výtvarné výchově a geometrii jsme se mandalami se žáky rádi zabývali. 
 

Jeden z našich projektů se jmenuje „Pomáháme plnit sny“. Jaký sen jste splnila vy?

Splnila jsem si sen z oblasti pracovní: Živím se tím, co mě baví a naplňuje. Jsem paní svého času, tvořím podle vnitřního vedení, v souladu se Sebou.  Jsem na Svém místě a odtud nabízím lidem provázení konstelacemi a terapiemi. Do toho si užívám organizování zážitkových akcí a putování s lidmi v přírodě - pěšky, na kolech i na lodích – se spaním venku, vařením na ohni a programem, kam také zařazuji „své“ umění. Propojuji duchovno 
s tábořením v přírodě, Ducha s hmotou, Nebe se Zemí. 
 

Na jaký z vašich kurzů v našem centru byste čtenáře pozvala? (vyberte prosím 1)

Na jakýkoli celodenní seminář rodinných konstelací.
 
Rozhovor zakončím Konstelační písničkou (zkomponoval Marek Dohnalík). 
 

 

Více o Markétě 

Autor článku

Mgr. Markéta Černocká

Markéta nabízí individuální terapii v soukromí, putování a pobyty v přírodě, prožitkové Cesty, a účast na seminářích rodinných konstelací.

Podobné články

Podporujeme, zachraňujeme, zlepšujeme svět pro další generace

Centrum Mandala má nemalou misi - zachránit svět. To se může zdát stejně nemožné, jako sníst mamuta. Všichni ale víme, že když mamuta rozporcujete a jíte jednotlivé porce, možné to je. A tak jsme si i my naši misi rozdělili na menší a zvládnutelné části.

Číst dál
Vánoční mix

Vánoční MIX

Vánoční stromeček uprostřed pokoje. Vůně jehličí a cukroví. Rozbalují se dárky. Ten od vás překvapí, potěší a nadchne zároveň. "To jsi malovala sama?" ptá se nevěřícně babička. "Ano, jen pro tebe."

Číst dál