Dejte si pohov :)

Autor: Monika Glogovská, zveřejněno 10. 2. 2021

Také slyšíte stále dokola, že je odpočinek důležitý? Ano, je to pravda. Pokud se zastavíte, uvidíte věci daleko střízlivěji...

Odpočinek je důležitý. To víme všichni, ale... Jako většina žen jsem i já měla pocit, že nemůžu zastavit, zpomalit, že přece nestíhám. Ale čím víc jsem zpomalila, tím lépe mi šla práce od ruky. Cítila jsem se navíc plná inspirace a energie. Jen to chtělo v hlavě přijmout, že můžu mít i čas pro sebe. Svět se nezastaví, dopřejeme-li si zasloužený relax.

Dej si pauzu

I když zvládáme denně tisíce věcí, pořád jsme jen lidé a máme také své potřeby a přání, které není dobré neustále posouvat do "až někdy". Naše zásoby energie nejsou bezedné. Když se nám tělo nebo mysl snaží říci, že potřebuje pauzu, často to úspěšně ignorujeme, protože máme pocit, že odpočinek počká. Je to ale jediná věc, kterou bychom neměli odsouvat.

Mám proto takový nápad. Než ho odsoudíte, vyzkoušejte ho na vlastní kůži. Udělejte si každý den nebo alespoň obden “setkání/rande“ sami se sebou! Postačí chvilka, prostá půlhodina času, kterou budeme věnovat sami sobě. Pro efektivní odpočinek doporučuji přizvat i mandaly a tvořit, malovat, barvit, tečkovat, vodou rozpouštět... zkrátka co vás v té chvíli láká. Inspirace je u nás dost. :)

Teď to přijde

Víte, co se stane už po pouhých pár dnech takového randění? Neuvěřitelné věci! Nejen, že budete znovu plní energie, dobré nálady, ale také vaši hlavu zaplaví spoustu nových myšlenek a nápadů. Najednou dostanete odpovědi na otázky, které třeba už nějakou dobu řešíte. 

Můžete namítat, že na to nemáte čas, že se vám práce nakupí, ale povím vám tajemství. Právě díky tomu, že zpomalíte a dopřejete si čas pro sebe, začnou se dít zázraky. Práce vám půjde líp od ruky a stihnete jí daleko více. I když upřímně, opravdu musíme vše stihnout sami?

A pokud stále váháte a nevíte, jak začít, ráda bych vás pozvala do našeho on-line kurzu Tvoření mandal. Proběhne po 6 podvečerů a nabídne vám spoustu krásné energie, inspirace a tipů pro práci s mandalami. Co říkáte, máte chuť se potkat?

Chci si zarelaxovat

Autor článku

Monika Glogovská

Nebuďte na to sami, pomůžu vám úspěšně uspořádat kurz.

Podobné články

Barevná mandala z rýže

Mandalová magie ve školních lavicích

Představte si malý kousek vesmíru, kde se setkává kouzlo dětské představivosti s prstem zapleteným v rýžových zrnkách. Ano, právě takto vypadá jedinečný projekt, který rozproudil energii a nadšení v ScioŠkole v Praze Dejvicích.

Číst dál
mandala detem

Společně pro děti

Opět jste tvořili se svými studenty ve školách, školkách, v práci s kolegy, na kafíčku s kamarádkou. Opět se nám sešly stovky mandal. Opět nebylo lehké vybrat z nich jen 53, které budou v našem stolním mandalovém kalendáři pro rok 2025.

Číst dál