Mandala dětem již podeváté

Autor: Monika Glogovská, zveřejněno 3. 4. 2020

Každý rok jdeme do tohoto projektu s velkým nasazením a touhou udělat svět alespoň trošku lepším, všem kolem nás.

Jsme opravdu ohromeni tím, jakou oblibu získal náš neziskový projekt Mandala dětem, který je tu s námi již neuvěřitelných 9 let. Za tu dobu jsme společně s vámi udělali spoustu práce, která přinesla ovoce.

Světlo světa spatřily nové a nové mandaly, touhu tvořit si mohl splnit opravdu každý. Mladý muž, postarší dáma, skupinka prvnáčků nebo maminky na mateřské...zkrátka obrovský tým mandalových nadšenců.
Z tvorby vzešlo vždy spoustu krásy v podobě mandal a také dobra a podpory těm, kteří pomoc potřebovali.

Ráj mandal

Letošní ročník se může taktéž pyšnit velkým zájmem o tvorbu mandal. Téměř 400 zaslaných mandal, tvořených různými technikami, avšak se společným záměrem - pomoci. Právě podporu jsme tentokrát soustředili na Vojtíka, prostřednictvím nadace Vojtěška. Příběh tohoto chlapce můžete znát z našeho blogu nebo se o něm můžete více dočíst na stránkách nadace. 

Mandaly, které se v soutěži našly své místo, získaly také 53 svých zástupců, ty budou zdobit nový mandalový kalendář pro rok 2021. A věřte, že se máte na co těšit! Zkrátka všechny mandaly mají u nás své čestné místo. :)

Jak to bude dál?

Vzali jsme to opravdu od podlahy a namísto klasické výstavy výherních mandal, pro vás chystáme benefiční aukci s tombolou, slibujeme skvělou atmosféru a možnost setkat se dalšími mandalovými nadšenci.

Stačí pouze dorazit 20. 10. od 17 h do kavárny Vlněna v Brně a užít si pěkné odpoledne. Domů si s sebou můžete odnést jakoukoliv mandalu, která vám padne do oka.

Uspořádat tuto slavností akci je pro nás momentálně opravdu velká výzva, jelikož kvůli současné situaci, která se děje, nemáme všechny mandaly stále ještě u sebe. Některé jsou za zavřenými dveřmi škol. My však hledáme a určitě najdeme způsob, jak mandaly k nám dostat a postarat se tak o hladký průběh celého projektu Mandala dětem.

Závěrem

Obrovské díky patří všem, kdo se do projektu zapojují. Věříme, že i další ročník bude stejně úspěšný a už teď se nesmírně těšíme na další úžasné mandaly. 

Chci si prohlédnout výherní mandaly

Autor článku

Monika Glogovská

Nebuďte na to sami, pomůžu vám úspěšně uspořádat kurz.

Podobné články

Barevná mandala z rýže

Mandalová magie ve školních lavicích

Představte si malý kousek vesmíru, kde se setkává kouzlo dětské představivosti s prstem zapleteným v rýžových zrnkách. Ano, právě takto vypadá jedinečný projekt, který rozproudil energii a nadšení v ScioŠkole v Praze Dejvicích.

Číst dál
mandala detem

Společně pro děti

Opět jste tvořili se svými studenty ve školách, školkách, v práci s kolegy, na kafíčku s kamarádkou. Opět se nám sešly stovky mandal. Opět nebylo lehké vybrat z nich jen 53, které budou v našem stolním mandalovém kalendáři pro rok 2025.

Číst dál