Můj sen, moje poslání

Autor: Zuzana Řezáčová Lukášková, zveřejněno 15. 1. 2020

Když jsem se na vysoké škole potkala s realitou svého snu být veterinární lékařkou a zjistila jsem, že toto povolání není o mazlení se zvířátky, položila jsem si životní otázky „co by mě bavilo, co mi bude dávat smysl a co vlastně chci dělat?“

Shodou okolností jsem vstoupila do psychoterapeutického výcviku, začala vést kurzy kreslení mandal a po pár letech jsem s kamarádkou založila neziskovou organizaci Centrum Mandala.

Asociální hlubiny programátorské

Po několika kolizích s programátory jsem definovala hypotézu, že pokud energii, kterou věnuji vysvětlování co a proč chci, investuji do naučení se práce s naším webem, bude to prospěšnější pro mé fyzické i psychické zdraví. Začala jsem zíráním do kódu. Když jsem vystudovala veterinu i s doktorátem, tak tohle nemůže být těžší!

Svoboda tvoření

Několikrát jsem o pravdivosti své hypotézy pochybovala, ale potom, co jsem si upravila první šablonu, formuláře pro přihlášky a pak si i vyrobila úplně novou šablonu pro nový tip stránky, nadšení ze získané svobody převálcovalo hodiny zoufalství. Převzala jsem IT oddělení a vytvořila jsem Centrum Mandala 1.0 podle svého původního zadání pro ty co se živí jako ajťáci. Naučila jsem se toho opravdu hodně, ale vlastně jsem pořád nic neuměla.

Narůstá počet uživatelů, kteří na weby přistupují z mobilů a tabletů. Měli byste jít s dobou! Dobře, takže Web od A do Z, Bootsrap a za rok máme krásné responzivní stránky Centra Mandala 2.0. Jsem na ně velmi hrdá, i když je pořád co zlepšovat. 

Sám sobě šéfem

Každý rok si vybírám, čemu se budu víc věnovat – jaké oddělení budu „šéfovat“. Už jsem si zkusila kde co. Kromě programování jsem napsala pár knížek, nastavila fundreising, učila se sepsat marketingový plán, vyzkoušela jsem si uživatelský výzkum, rozšířila své kompetence lektorky, napsala první JavaScriptovou aplikaci pro mandalový diagnostický test. Pro rok 2019 jsem si vybrala pozici ředitelky a vrhla jsem se na revizi všeho, co jsem za 8 let ve své neziskovce udělala.

Začala jsem revidovat procesy, sestavovat excelovské tabulky, kreslit cesty zákazníků. A narazila jsem na data. Jak v těch datech rozumně číst a jak s nimi efektivně pracovat?

Datová akademie

Běž na Digitální datovou akademii, tam se to naučíš. Vždyť je to 4x týdně! Když už jsem tady, chci pracovat se svými daty. Jak je jich málo? 

Tak takové to bylo na začátku. Kromě seznamování se se vším a se všemi se střídalo nadšení, zděšení a beznaděj v pravidelných vlnách. Tak jako už tolikrát před tím. Při představování našich dat Věrce jsem si uvědomila, jak v zoufalém stavu je moje práce s daty. No, nebudeme propadat panice, proto jsem přece šla do datové akademie

Během 12 týdnů jsme prošli všechna data a jejich toky, odhalili několik černých děr, ve kterých nám data mizela, zmenšili jsme počet míst, kde máme data skladována a navrhli jsme novou, efektivnější správu celého centra. Zajímají vás detaily? Tady jsou… 

Chci znát detaily datového projektu

Autor článku

certifikát z datové akademie medaile

Zuzana Řezáčová Lukášková

Arteterapeutka, která jako jediná v ČR pracuje s mandalovým diagnostickým testem.

Podobné články

Podporujeme, zachraňujeme, zlepšujeme svět pro další generace

Centrum Mandala má nemalou misi - zachránit svět. To se může zdát stejně nemožné, jako sníst mamuta. Všichni ale víme, že když mamuta rozporcujete a jíte jednotlivé porce, možné to je. A tak jsme si i my naši misi rozdělili na menší a zvládnutelné části.

Číst dál
Vánoční mix

Vánoční MIX

Vánoční stromeček uprostřed pokoje. Vůně jehličí a cukroví. Rozbalují se dárky. Ten od vás překvapí, potěší a nadchne zároveň. "To jsi malovala sama?" ptá se nevěřícně babička. "Ano, jen pro tebe."

Číst dál