Jak vzniklo Centrum Mandala

Všechno to začalo v roce 2004 v centru volného času Lužánky. Tam jsem hledala „brigádu“ jako lektorka kurzu, který jsem rok připravovala. Takže to vlastně začalo mnohem dřív. Někde v minulém století, když jsem se poprvé potkala s mandalou. Díky tomu jsem totiž vymyslela, že by mě spíš, než doplňování zboží do regálů v Tescu, bavilo vést kurzy kreslení mandal. Sice jsem jako budoucí veterinární lékařka neměla pro tuto činnost patřičné vzdělání, ale to kupodivu nikomu nevadilo.

Jak jsem se k mandalám dostala?

 

Centrum Mandala jsme založily v roce 2010 s Petrou Železnou, která chodila do vůbec historicky prvního kurzu kreslení mandal. Společně jsme absolvovaly dvouletý arteterapeutický výcvik, kterým jsem doplnila tříletý výcvik psychoterapeutický. Tím jsem změnila směrování svého života a od veteriny se dostala na pozici lektorky a manažerky. 

zakladatelky

 

Postupně se k nám přidávali další lektoři, lektorky a nadšenci, kteří mi dodnes pomáhají s chodem centra. Petra se později vydala svou vlastní cestou, ale já jsem zůstala.

 

tým centra

 

Dneska máme stálý organizační i lektorský tým, který se budoval po několik let a občas se obmění. Někteří jen procházejí, někteří zůstávají na delší čas. Takový už je život.

Celé centrum jsem vybudovala bez počátečního kapitálu. Měla jsem „jen“ odhodlání, čas a velký sen. A proto vím, že sny se dají plnit i "s prázdnýma rukama".

Abychom mohli vše financovat, založili jsme mimo jíné e-shop. Vytvořili jsme speciální šablony pro tvoření mandal, pracovní sešity i kreativní mandalový kalendář. Prodáváme vše, co vám pomůže vytvořit harmonii ve vašem životě. A váš nákup (prostřednictvím projektu Mandala dětem) ke všemu pomůže dětem z dětských domovů postavit se na vlastní nohy. Přidejte se k nám a vytvářejte lepší svět!

Vy jste u nás na prvním místě!

"Přeji si, aby centrum nabízelo prostor pro seberealizaci nejen mně, ale také dalším lektorům a především vám. I proto se specializujeme na kurzy s malou kapacitou. Můžeme se tak věnovat každému z vás individuálně."

Zuzana Řezáčová Lukášková