Tělo jako cesta k sobě

Autor: Tereza Trefilová, zveřejněno 7. 8. 2023

Snažíme se žít podle pravidel “správnosti“. Co by se mělo, co by se nemělo. Co nám prospívá, co nám škodí. Co je vhodné, co již není vhodné.

Dělat věci správně. Tak jsem vedeni. Domníváme se, že díky dodržování těchto pravidel si zasloužíme lepší život, hezčí tělo, pevné zdraví.

Kdo vymyslel tyto návody?

Většina pravidel, podle kterých žijeme, jsou pravidla někoho jiného. Nemusí být špatná, ale jsou to pravé ořechové pro nás? Jak zjistíme, co je to pravé právě pro nás? Co nám sedí, s čím jsme v souladu? Ty pravé odpovědi nepřichází zvenčí, jsou v nás. Stačí se zeptat a trpělivě si naslouchat.

Naše tělo má v sobě přirozenou inteligenci.

Tělo nepotřebuje manuál. Naše hlava většinou nesouhlasí, chce mít vše pod kontrolou, i tělo. Hlava má ráda stereotypy, zajeté vzorce a návyky. Když naši pozornost věnujeme tělu, jdeme za tyto vyjeté koleje.

Většinou jsme zvyklý následovat pokyny zvenčí nebo pokyny naší hlavy (myšlení). Když věnujeme pozornost našemu tělo, můžeme objevovat něco nového. Jiná pravidla. Naše pravidla. Pravidla a moudrost našeho těla. Není potřeba se snažit. Stačí si dovolit zpomalit, naslouchat, zkoumat. Být zvídavý a otevřený.

Nevěříte? Přijďte to zažít. Objevte svůj vlastní rytmus, svá pravidla, svou pravdu. Sepište si svůj manuál na použití sama sebe.

Poznejte sami sebe!
Mandala dětem

Vymalujte mandalu a pomozte dětem bez domova

Pomáhat je snadné. Vymalujte mandalu a nahrajte ji do galerie projektu Mandala dětem. Malovat můžete sami, ale i s někým dalším.

Autor článku

medaile

Tereza Trefilová

Lektorka zabývající se propojením těla, emocí a mysli.

Podobné články

Malování mandal

Třináct let krásy a pomoci

Letos tomu bude 13 let od okamžiku, kdy se naše myšlenky proměnily ve skutečnost a přivedly k životu úžasný projekt "Mandala dětem". Ale bez vaší pomoci bychom neudělali ani krůček.

Číst dál
mandaly

Známe vítězné mandaly

V projektu Mandala dětem jsme udělali další krok, skončilo hlasování a vítězné mandaly jsou na světě.

Číst dál