Známe vítězné mandaly

Autor: Monika Glogovská, zveřejněno 13. 3. 2023

V projektu Mandala dětem jsme udělali další krok, skončilo hlasování a vítězné mandaly jsou na světě.

Tento rok se malování mandal stalo symbolem pro zachování si dobré nálady a duševní pohody vůči tomu, co se děje v poslední době kolem nás. V projektu Mandala dětem se sešlo rekordních 670 úžasných a jedinečných mandal. Každá jedna z nich je výjimečná, malovaná s láskou a péčí a my za to všem moc děkujeme. 

Mandaly trhají rekordy

Tohle ale nebyl jediný rekord, který se letos povedl. Dalším je zájem dárců o mandaly z letošního projektu. Přes 20 mandal brzy najde svůj domov, kde bude rozdávat každý den radost a pohodu.

A jelikož dobrých zpráv není nikdy dost, známe již vítězné mandaly, které se objeví v kalendáři pro rok 2024. Téměř 50 mandal bylo vybráno vámi, kdo jste hlasovali a zbylé vybrala odborná porota. Výsledek posuďte sami.

Jakmile k nám mandaly dorazí, začneme s přípravou kalendáře pro rok 2024, který spatří světlo světa již kolem léta a opět bude plný toho nejlepšího ze světa mandal, těšte se!

Výstava toho nejlepšího

Souběžně s tvorbou kalendáře připravujeme také výstavu mandal letošního projektu, která proběhne ve dnech 12. - 18. 6. 2023, v ulicích Česká a Joštova. Věříme, že nám počasí bude přát a budeme rádi, když zavítáte do těchto ulic, kde na vás čeká okouzlující podívaná. Navíc i zde máte možnost si mandaly zakoupit.

Pomoc dětem bez domova

Celý projekt Mandala dětem je neziskový, a tak veškerý výtěžek z prodeje mandal putuje i letos organizaci JANUS, která pomáhá dětem z dětských domovů připravit se na život mimo domov.

Jsme nadšení z toho, že s námi tvoříte a budeme rádi, pokud se k nám přidáte i v dalším ročníku, který odstartuje 1. září 2023.

Chci se podívat na vítězné mandaly!

Autor článku

Monika Glogovská

Nebuďte na to sami, pomůžu vám úspěšně uspořádat kurz.

Podobné články

sova

Inverzní kresba od A do Z

Inverzní kresba je jednodušší, než klasické kresba tužkou. Navíc máte k dispozici velké množství předloh od nejjednodušších až po ty nejsložitější. A to je výzva.

Číst dál
pohybující se mandaly

Mandalový tanec ve vesmíru

Mandaly se vyskytují v mnoha kulturách po celém světě a jsou považovány za symbol harmonie a rovnováhy. Tyto vzory mohou být nalezeny v přírodě, umění, architektuře, ale i ve vesmíru. Věděli jste, že je vytvářejí i vesmírná tělesa svým pohybem?

Číst dál