Centrum Mandala - tvoříme harmonii
Mandala

Hodíme se k sobě?

Autor: , zveřejněno 10. 4. 2016

Taky to znáte - rozpláčete se ani nevíte proč a ať váš partner udělá cokoliv, jste čím dál tím rozladěnější. Jsou dny, kdy překypujete energií a jsou dny, kdy máte pocit, že nevstanete z postele. Někdy vám nic nejde, jste k ničemu a k ničemu je i váš chlap. To vás pak asi, stejně jako mě, trápí otázka, jestli se k sobě vůbec hodíme!

Taky vás tohle všechno štve stejně jako mě? Nechápete, proč nemůžete být pořád milá, usměvavá, spokojená, milující a překypující energií? Dlouho jsem neuměla vysvětlit, co se vlastně děje a střídání nálad jsem přičítala astrologickým vlivům a hormonům. Na to svedete vlastně všechno. Můj muž to snáší s povzdechem "no jo ženská" o něco klidněji než já.

Postupně jsem do ruky dostala knihu Cyklická žena a knihu Ivana Hudce Slovanské mýty a báje. První kniha mi konečně objasnila proč během měsíce kolísá moje nálada, energie i chuť na sladké. Najednou jsem pochopila, že nejsem rozbitá, ale že jsem žena a ještě k tomu slovanská žena. Takže cyklická slovanka:-) Při čtení druhé zmiňované knihy jsem se totiž do božstva našich předků doslova zamilovala.

Vzpomněla jsem si na pivo Radegast, na modlu Radhosta na Radhošti a na vynášení Moreny, které znám jen z doslechu. To všechno jsou pozůstatky našich původních bohů. Příběhy o nich sice zapadly v propadlišti dějin, ale dneska se zdá, že znovu ožívají a že nám mohou pomoct se vším, co jsem už zmínila. Jsou to vlastně pohádky a báje, ve kterých najdeme mnoho podobenství. Díky tomu, že se u nás střídají čtyři roční období, střídají se ve své vládě i bohyně. V konceptu cyklické ženy se v průběhu měsíčního cyklu střídají čtyři fáze. A tak se samo nabízí to spojit a každý měsíc si užít své malé jaro, léto, podzim, zimu. Slovanské bohyně si proto můžeme představovat vedle sebe a navázat tak kontakt sama se sebou, se svým cyklem a s ženskostí. 

Konkrétní tipy a cvičení na to jak se dostat blíž našim bohyním, ale i bohům, najdete v knize Bohové a bohyně v nás. Celobarevná knížka je plná ilustrací od Lucie Daučové, ale pokud si některé bohy, stejně jako já, představujete jinak, můžete si je na stránkách s lehkou siluetou postavy nakreslit po svém. Můj Veles je totiž úplně jiný než ten Lucčin:-)

Nejhezčí na celém konceptu je, jak dobře odpovídá našemu životu. Kromě toho, že můžeme sledovat střídání našich nálad během měsíce, tak v nás nějaká bohyně převažuje a nějaký bůh převažuje v našem muži. Podle toho, jak k sobě tato božstva (ne)patří, tak to mezi námi nějak (ne)klape. A dá se s tím pracovat! Když se potkám s nějakým mužem, bavím se tím, že odhaduji co je to za "boha" a jaká dynamika tedy mezi námi je. Hned se vám lépe jedná, když víte, že před sebou máte vznětlivého Peruna a platí na ně jemnost a koketnost Vesny:-)

Udělejte si test a zjistěte, která bohyně ve vás převažuje a jak se k sobě hodíte se svým partnerem. Otestujte i jeho.

Zuzana Řezáčová Lukášková

Arteterapeutka, která jako jediná v ČR pracuje s mandalovým diagnostickým testem.

Další články autora

Získejte vždy aktuální informace o akcích

ať už vám nikdy nic neunikne!

Odesláním formuláře souhlasíte obchodními podmínkami a s ochranou osobních údajů a potvrzujete, že jste se seznámili se zásadami ochrany osobních údajů podle kterých se řídíme.

Podobné články

mandala na plátně

Za vším hledej mandalu

Určitě jste si všimli módní vlny tzv. antistresových omalovánek pro dospělé. Nevyhnula se ani mně.

Nepříjemné pocity jsou dar

Setkávám se s reakcí, že Metoda RUŠ je lidem velmi sympatická, ale že neví, co by řešili...

Mandala dětem

Tvoříme spolu a pomáháme

Projekt Mandala dětem snad už ani netřeba představovat. Za tu dobu, co tu s námi je (již 7 let), si získal mnoho fanoušků a podpory. Rok od roku váš zájem o kreslení mandal pro dobrou věc narůstá a my jsme vám všem za to opravdu moc vděční.