Mini mandalový diagnostický test

Autor: Zuzana Řezáčová Lukášková, zveřejněno 27. 1. 2017

Prozkoumejte sami sebe pomocí symbolů a barev z velkého mandalového kruhu. Ten nabízí 39 symbolů (tři pro každou ze 13 fází), přičemž každá část reprezentuje jinou a univerzální část vývoje. K symbolům můžete vybírat ze 45 barev, různých odstínů a intenzity s jejich vlastními významy. Díky tomu, že je řeč barev spojena s emocemi, dostanete se skrz ně do kontaktu se svým psychickým tělem.

Vezměte si tužku a papír na poznámky. Hodit se vám můžou i pastelky a jedeme na to. Uděláme si mini mandalový diagnostický test.

Krok č. 1 - Vyberte symbol

Vyberte jeden až dva tvary, které se vám líbí.

Krok č. 2 - Přiřaďte k symbolům významy

Určitě to zvládnete. Symboly předcházejí kultuře, jazyku a dokonce i konceptu měření času. Jsou tak hlubokou součástí nás samých, že je vnímáme velmi intuitivně a na nevědomé úrovni. Symboly k nám promlouvají základním jazykem duše. Jsou to "obrázky" síly a dynamiky každodenního života, se kterým jsme spojeni.

Každý ze čtyř symbolů je z jiné části velkého mandalového kruhu

 • Jeden znamená potřebu bránit sebe sama a stanovit si hranice.
 • Další je o nových začátcích a pečování.
 • Jeden ze symbolů reprezentuje vztahy s naším okolím a úspěch v práci.
 • Poslední je o boji a o opozici.

Krok č. 3 - Přidejte barvy

Představte si, že symboly, které jste vybrali, vybarvíte některou z barev. Řiďte se pocitem, který vám napoví správnou kombinaci a vyberte ke svým symbolům barvy (klidně si symbol překreslete na papír a vymalujte).

Krok č. 4Přiřaďte ke každé barvě jeden z uvedených významů

Stejně jako symboly, mají barvy kulturní význam, který je velmi intuitivní. Barvy navíc "výklad" rozšiřují o psychickou, emoční, myšlenkovou a spirituální úroveň. Například barvy, ze kterých jste vybírali, jsou asociovány s léčením, abstraktním myšlením, nízkou energií, vášní a s pochopením.

Krok č. 5 - Malé vyhodnocení

No a teď se podívejte na symboly a barvy, které jste vybrali a na jejich význam. Podívejte se, jaký význam jste přiřadili k vámi vybranému symbolu, s jakou barvou jste ho spojili? Jaký význam nese tato barva?

 • Co to může říkat o vašem aktuálním životě?
 • Jak tomu rozumíte?
 • Co nového o vaší současné situaci vám to říká?

Jak souvisí symboly, barvy a fáze velkého kruhu?

Každé místo velkého kruhu mandaly je spojené s jedním "stádiem vývoje", jak je naznačeno na obrázku. Jednotlivé části na sebe navazují ve směru hodinových ručiček.

Podle toho, jaké symboly a barvy si z velkého kruhu vyberete, můžete prozkoumat svůj aktuální život. Zkuste se podívat na kruh a zamyslet se nad tím…

 • Jak jedna fáze souvisí s druhou?
 • Jak jednotlivé fáze souvisí s "jádrem"?
 • Jak souvisí protilehlé fáze (např. 4 a 10)?
 • Co se asi stane, když se zaseknete v jedné z fází vývoje?

Možnosti hlubokého objevování jsou bez konce!

Nechte promluvit svou duši skrze symboly, barvy a jejich vztah k jednotlivým fázím velkého mandalového kruhu. Toto je jen malá ukázka toho, jak to celé funguje. Naživo je to mnohem lepší. Přijďte to zažít na vlastní kůži!

Přeloženo (s drobnými úpravami) z http://www.maricreativeresources.com/mini-mari-test/

Chci přijít na test

Autor článku

medaile

Zuzana Řezáčová Lukášková

Arteterapeutka, která jako jediná v ČR pracuje s mandalovým diagnostickým testem.

Podobné články

Nový ročník Mandala dětem je tu

S velkou radostí, odhodláním a pokorou vyhlašujeme 11. ročník Mandala dětem. Je před námi nová etapa, kdy se budeme snažit pomoci co nejvíce dětem, které naší pomoc opravdu potřebují.

Číst dál
Tvoření mandal

Jsme tu díky vám!

Je to pro nás takový malý svátek. Každý rok se těšíme, až budeme moci otevřít naše pomyslné brány širokému okolí. Nejinak tomu bude i letos.

Číst dál