Centrum Mandala - tvoříme harmonii
Mandala

Význam červencových mandal

Autor: , zveřejněno 3. 7. 2017

Červenec je nejteplejším a často také nejslunečnějším měsícem v roce a je tedy měsícem, kterému vládne slunce. To je v mnoha kulturách (včetně té slovanské) symbolem božského otce, který stvořil svět. Je symbolem nadvlády našeho ega a celistvosti naší osobnosti.

Stejně jako v sedmé fázi velkého kruhu mandaly můžeme v červenci prožívat nezávislost a vyrovnanost, a to zejména, když si dopřejete luxus delší dovolené. Ta vám umožní dostat se do kontaktu sama se sebou a plně si uvědomit sebe sama se vším co k vám patří. Díky odstupu získáte lepší nadhled na situace, ve kterých jste byli zaseklí, a po návratu se plni sil můžete vydat opět vpřed. Sedmá fáze mandalového kruhu vám s tím pomůže, protože je ze své podstaty velmi expanzivní. 

Vytvořte si dokonalý svět

Díky předchozím zkušenostem máte dostatek sil (z března), máte cíl (z května) a zvítězili jste nad drakem (v červnu) v podobě vašeho strachu ze selhání. Nic vám tedy nebrání v tom abyste jednali a byli prospěšní sobě i ostatním. Můžete vzít odpovědnost za celý svůj život, včetně prostředí, ve kterém se pohybujete a vylepšit svůj svět. Ten zahrnuje nejen planetu Zemi a životní prostředí, ale i stát a město, ve kterém žijete, domácnost a rodinu se všemi jejími členy.

Cesta je cíl

Nyní si můžeme dovolit plně prožít své místo v rodině i ve společnosti se všemi rolemi, které zastáváte. Jste v nich spokojeni nebo chceme něco vylepšit? Pokud byste si měli vybrat jednu věc, kterou byste rádi vylepšili ve svůj prospěch i ve prospěch svého okolí, co by to bylo?

Představte si sebe sama na křižovatce čtyř cest a ke každé cestě si napište jeden nápad. Vymalujte mandalu, která bude rozdělená na čtvrtiny a každá čtvrtina bude znázorňovat jednu z možností. Pak si představte sebe sama uprostřed té křižovatky a uvědomte si, kam vás to nejvíce táhne. Kterou cestou se chcete vydat? Jednu cestu vyberte a pak běžte.

Zuzana Řezáčová Lukášková

Arteterapeutka, která jako jediná v ČR pracuje s mandalovým diagnostickým testem.

Další články autora

Podobné články

mandala na plátně

Za vším hledej mandalu

Určitě jste si všimli módní vlny tzv. antistresových omalovánek pro dospělé. Nevyhnula se ani mně.

Nepříjemné pocity jsou dar

Setkávám se s reakcí, že Metoda RUŠ je lidem velmi sympatická, ale že neví, co by řešili...

Mandala dětem

Tvoříme spolu a pomáháme

Projekt Mandala dětem snad už ani netřeba představovat. Za tu dobu, co tu s námi je (již 7 let), si získal mnoho fanoušků a podpory. Rok od roku váš zájem o kreslení mandal pro dobrou věc narůstá a my jsme vám všem za to opravdu moc vděční.