Co pro nás znamená tělo?

Autor: Tereza Trefilová, zveřejněno 16. 8. 2022

Když se řekne tělo, každý z nás si představí něco jiného.

Naše představy obvykle vychází z našich předchozích zkušeností, názorů, prostředí, ve kterém jsem vyrůstali a které nás obklopuje.

Naše tělo je úžasný nástroj. Díky němu si můžeme naplno užít jídlo, sport nebo mazlení se se psem. Pomáhá nám vnímat nejen okolí, ale i sebe sama. Když si ho začneme víc uvědomovat, získáme opravdu mnoho.
 
Proč to může být prospěšné?
 

REGENERACE

Díky tomu, že svoji pozornost obrátíme od vnějšího světa k sobě samým, spouští se v našem těle klidový režim, který napomáhá celkové regeneraci.

VITALITA

Většinu dne bývají pohyby těla mechanické a bezmyšlenkovité. V momentech, kdy si svých pohybů více všímáme, začnou se měnit a stávají se více uvědomělé, plynulé, intuitivní. Právě tento vědomý pohyb podporuje naši vitalitu a pružnost.

ROVNOVÁHA

V našich životech jsme často zahlceni množstvím podnětů z vnějšího prostředí. Ve chvílích, kdy si dovolíme zpomalit, být sami se sebou, naše tělo může spočinout a obnovit v sobě rovnováhu.

KOMUNIKACE A VZTAHY

Když začneme naše tělo pozorovat a vnímat bez jakýkoliv očekávání a hodnocení pouze se zvídavostí, jaká je vlastní malým dětem. Získáváme tím jiný úhel pohled a zároveň rozvíjíme lepší komunikaci a vztah se svým tělem i okolím.

RADOST

Často se snažíme dělat věcí správně – správně se stravovat, pracovat, cvičit, vychovávat děti, …Mnohdy při tom všem snažení zapomeneme, že kořením a elixírem našich životů je radost, hravost. Díky hravosti a potěšení z pohybu můžeme do našich životů přinést lehkost a radost.

To vše můžete se mnou prožít na kurzu Z hlavy do těla a zpět, začínáme již 6. září. Moc se na Vás těším!

Chci se dozvědět ještě více

Autor článku

medaile

Tereza Trefilová

Průkopnice somatické praxe v ČR, autorka projektu tělem světem.

Podobné články

Barevná mandala z rýže

Mandalová magie ve školních lavicích

Představte si malý kousek vesmíru, kde se setkává kouzlo dětské představivosti s prstem zapleteným v rýžových zrnkách. Ano, právě takto vypadá jedinečný projekt, který rozproudil energii a nadšení v ScioŠkole v Praze Dejvicích.

Číst dál
mandala detem

Společně pro děti

Opět jste tvořili se svými studenty ve školách, školkách, v práci s kolegy, na kafíčku s kamarádkou. Opět se nám sešly stovky mandal. Opět nebylo lehké vybrat z nich jen 53, které budou v našem stolním mandalovém kalendáři pro rok 2025.

Číst dál