Co pro nás znamená tělo?

Autor: Tereza Trefilová, zveřejněno 16. 8. 2022

Když se řekne tělo, každý z nás si představí něco jiného.

Naše představy obvykle vychází z našich předchozích zkušeností, názorů, prostředí, ve kterém jsem vyrůstali a které nás obklopuje.

Naše tělo je úžasný nástroj. Díky němu si můžeme naplno užít jídlo, sport nebo mazlení se se psem. Pomáhá nám vnímat nejen okolí, ale i sebe sama. Když si ho začneme víc uvědomovat, získáme opravdu mnoho.
 
Proč to může být prospěšné?
 

REGENERACE

Díky tomu, že svoji pozornost obrátíme od vnějšího světa k sobě samým, spouští se v našem těle klidový režim, který napomáhá celkové regeneraci.

VITALITA

Většinu dne bývají pohyby těla mechanické a bezmyšlenkovité. V momentech, kdy si svých pohybů více všímáme, začnou se měnit a stávají se více uvědomělé, plynulé, intuitivní. Právě tento vědomý pohyb podporuje naši vitalitu a pružnost.

ROVNOVÁHA

V našich životech jsme často zahlceni množstvím podnětů z vnějšího prostředí. Ve chvílích, kdy si dovolíme zpomalit, být sami se sebou, naše tělo může spočinout a obnovit v sobě rovnováhu.

KOMUNIKACE A VZTAHY

Když začneme naše tělo pozorovat a vnímat bez jakýkoliv očekávání a hodnocení pouze se zvídavostí, jaká je vlastní malým dětem. Získáváme tím jiný úhel pohled a zároveň rozvíjíme lepší komunikaci a vztah se svým tělem i okolím.

RADOST

Často se snažíme dělat věcí správně – správně se stravovat, pracovat, cvičit, vychovávat děti, …Mnohdy při tom všem snažení zapomeneme, že kořením a elixírem našich životů je radost, hravost. Díky hravosti a potěšení z pohybu můžeme do našich životů přinést lehkost a radost.

To vše můžete se mnou prožít na kurzu Z hlavy do těla a zpět, začínáme již 6. září. Moc se na Vás těším!

Chci se dozvědět ještě více
Mandala dětem

Vymalujte mandalu a pomozte dětem bez domova

Pomáhat je snadné. Vymalujte mandalu a nahrajte ji do galerie projektu Mandala dětem. Malovat můžete sami, ale i s někým dalším.

Autor článku

medaile

Tereza Trefilová

Lektorka zabývající se propojením těla, emocí a mysli.

Podobné články

Malování mandal

Třináct let krásy a pomoci

Letos tomu bude 13 let od okamžiku, kdy se naše myšlenky proměnily ve skutečnost a přivedly k životu úžasný projekt "Mandala dětem". Ale bez vaší pomoci bychom neudělali ani krůček.

Číst dál
tělo ví

Tělo jako cesta k sobě

Snažíme se žít podle pravidel “správnosti“. Co by se mělo, co by se nemělo. Co nám prospívá, co nám škodí. Co je vhodné, co již není vhodné.

Číst dál