Úžasné mandalové dobrodružství

Autor: Zuzana Řezáčová Lukášková, Externí autor: Eliška Petrovská, zveřejněno 25. 11. 2022

Mandaly jsou zálibou mnoha lidí a pro některé dokonce více než koníčkem. Paní Eliška P. je jednou z nich. Ona se ale rozhodla své znalosti a zkušenosti sdílet s ostatními. Po úspěšném prvním mandalovém setkání plánuje další a ráda by ostatním ženám vzkázala: "Seberte odvahu a hurá do toho! Když to nezkusíte, nikdy nevíte, co z toho vzejde. A věřte mi, že to za to stojí."

Pokud i vy zvažujete, jak svou zálibu v mandalách rozvinout dál, neváhejte se zapojit do kurzů nebo se stát naší mandalovou učednicí.

Vyražte vstříc dobrodružství

V Centru Mandala rádi pomůžeme všem ženám, které se chtějí naučit vytvářet mandaly nebo se v mandalách posunout dál. Nabízíme řadu kurzů a workshopů, které jsou určené pro začátečníky i pokročilé, a také individuální poradenství pro ty, které potřebují více individuální podpory.

Nikdy vás nenecháme samotné. Každý měsíc vám pošleme newsletter s tipy i s mandalouvybavíme vás vším co pro tovření mandal potřebujete a pokud nechcete být sami, přijďte do našich kurzů. Pak jednoho dne třeba začnete pořádat svoje vlastní mandalová setkání jako paní Eliška.

Paní Eliška P. je naší stálou klientkou a jak sama píše, mandaly jí pomáhají a provázejí ji životem už nějakou chvíli. V Centru prošla několika kurzy, které ji posunuly dopředu, stala se mandalovou expertkou, přispívá svými články na náš blog. Nedávno si položila otázku - kam dál?

Učit se učením

“Uspořádat kurz mě napadlo, když jsem absolvovala kurz Naučte se číst z mandal. Zjistila jsem, že toho vlastně už docela dost vím a kurz mi poskytl tolik dalších informací, že jsem se rozhodla začít předávat vlastní zkušenosti dál. V srpnu jsem absolvovala "Mini-výcvik jedinečných průvodců", který pořádala moje bývalá kolegyně se svojí kamarádkou. Uvědomila jsem si, že bych se mohla stát také takovým průvodcem, kde nástrojem provázení lidí by byla mandala. Všechno nějak do sebe zapadlo a já našla odvahu na tento akční krok!"

Jak dopadlo mandalové setkání?

"Tři hodinky kurzu uplynuly, ani jsme nevěděly jak. Sešlo se nás osm dam. Bylo to skvělé odpoledne a pro velký úspěch už nyní plánuji další mandalové setkání."

A co vám paní Eliška vzkazuje?

"Seberte odvahu a hurá do toho! Když to nezkusíte, nezjistíte, zda to bude nebo nebude fungovat. Co nejhoršího se může stát?

1. Nikdo nepřijde - kurz se nebude konat.

2. Přijde pár lidí - určitě je to na vyzkoušení v pohodě.

3. Lidem se nebude chtít malovat - můžete si popovídat nad kávičkou nebo čajem.

Myslím, že nic horšího se stát nemůže. :)"

Co vy na to?

Paní Eliška je skvělým příkladem toho, jak můžete naplňovat své sny a být úspěšní. Nenechte se odradit překážkami a věřte v sebe. Stejně odvážní jako paní Eliška můžete být i vy. Posuňte se o krok dopředu a přidejte se k nám na dobrodružnou mandalovou cestu Rok s mandalou! Začínáme v lednu.

Chci se posunout dále

Autor článku

Zuzana Řezáčová Lukášková

Arteterapeutka, která jako jediná v ČR pracuje s mandalovým diagnostickým testem.

Podobné články

Barevná mandala z rýže

Mandalová magie ve školních lavicích

Představte si malý kousek vesmíru, kde se setkává kouzlo dětské představivosti s prstem zapleteným v rýžových zrnkách. Ano, právě takto vypadá jedinečný projekt, který rozproudil energii a nadšení v ScioŠkole v Praze Dejvicích.

Číst dál
mandala detem

Společně pro děti

Opět jste tvořili se svými studenty ve školách, školkách, v práci s kolegy, na kafíčku s kamarádkou. Opět se nám sešly stovky mandal. Opět nebylo lehké vybrat z nich jen 53, které budou v našem stolním mandalovém kalendáři pro rok 2025.

Číst dál