Slavte s námi!

Autor: Monika Glogovská, zveřejněno 17. 10. 2018

Výročí, to je datum, kdy se ve vašem životě stala významná událost. Váže se k němu mnoho vzpomínek a zážitků. A jedním z životních milníků může být i den, kdy jste začali kreslit mandaly.

Kdy přesně jste potkali první mandalu nevíme, ale víme, kdy jste dostali první mandalu zdarma. A protože známe to kouzelné datum a rádi slavíme, především s vámi a s vašimi mandalami, jakmile nastane výročí, pozveme vás emailem k oslavě našeho společného výročí. Jsou totiž tací z vás, co už s námi tvoří mandaly nějaký ten pátek, z pátků se stanou týdny, měsíce a pak je čas oslavovat.
 

Děláte svět lepší

A co slavíme? No přece to, že společně děláme svět lepším, což je ostatně naše poslání. A právě mandaly jsou nám v tom tím pravým pomocníkem. Jsou léčivé, jsou nevšední, plné energie. Vždyť kolik se toho již kolem nich napsalo, jejich účinky jsou opravdu zázračné a nalézt je můžete opravdu všude. Najdete je i ve svém e-mailu. 
 

Být sám sebou

Stačí si mandalu vytisknout a pak s ní strávit pár chvil v tichu a klidu. Přenesete se na místo, kde je vám skvěle, kde se cítíte sami sebou, máte chuť objevovat, tvořit. Právě tam získáváte odpovědi na své otázky, vyčistíte hlavu a dáte prostor nové, svěží energii. Ze zábavné půl hodinky se nakonec stane rituál a pokaždé, když máte chvilku, noříte se do tajů mandal.
 
Jedno takové mandalové výročí s námi oslavila i paní Jana, která se pochlubila svými mandalami a pár slovy, jak tento den prožila: 
 
"Před několika týdny jsem od vás dostala e-mail Výročí mandalového tvoření. Rozhodla jsem si jej s vámi oslavit.  Vzala jsem do ruky kružítko, které jsem naposledy měla v ruce cca před pětačtyřiceti lety, a začala tvořit. Trochu jsem se v těch kružnicích zprvu nevyznala, nakonec jsem to zvládla a hodinka se trochu protáhla. 
 
Ruku už nemám tak pevnou, občas mi to nevyjde tak, jak bych si představovala, ale jelikož vím, že mandaly opravdu nejdou zkazit, tvořím dál a moc mne to baví."
 

Vlastní zendala

Kromě vymalovávání se s námi můžete pustit i do tvoření vlastních mandal a zendal. Možná zatím netušíte, jak snadné to je, ale paní Jana už svou první zendalu na bílém papíře má.
 
"Tvoření mě tak nadchlo, že jsem se pustila i do svojí první zendaly. Na pomoc jsem si k tomu pustila Vaše video, díky kterému vznikla fixem malovaná zendala. Opravdu moc mne tvoření mandal baví a naplňuje. Děkuji za to, co děláte."
 
Vidíte, jak je to jednoduché a přitom účinné?
 
Pojďte tedy tvořit mandaly s námi, udělejte si také "svou hodinku" a dejte tomuto symbolu jednoty a rovnováhy prostor, ať vám ukáže, co všechno díky němu můžete zažít. Budete opravdu mile překvapeni.
 
Vytvořte si svou vlastní jedinečnou mandalu!

Autor článku

Zendala

Monika Glogovská

Nebuďte na to sami, pomůžu vám úspěšně uspořádat kurz.

Podobné články

Barevná mandala z rýže

Mandalová magie ve školních lavicích

Představte si malý kousek vesmíru, kde se setkává kouzlo dětské představivosti s prstem zapleteným v rýžových zrnkách. Ano, právě takto vypadá jedinečný projekt, který rozproudil energii a nadšení v ScioŠkole v Praze Dejvicích.

Číst dál
mandala detem

Společně pro děti

Opět jste tvořili se svými studenty ve školách, školkách, v práci s kolegy, na kafíčku s kamarádkou. Opět se nám sešly stovky mandal. Opět nebylo lehké vybrat z nich jen 53, které budou v našem stolním mandalovém kalendáři pro rok 2025.

Číst dál