Velké díky mandalám

Externí autor: Eva Večeřová, zveřejněno 13. 12. 2019

Moje cesta k mandalám začala už dávno, v dětství, když jsem našla zálibu v kreslení a malování.

Čas běžel, já dospěla a založila rodinu. Má radost z malování mě neopustila, jen jsem jí podřídila dětem. Touha zdokonalovat se tu byla stále, takže když jsem narazila na kreslení pravou mozkovou hemisférou, neodolala jsem. Byl to úžasný zážitek, který mou radost z tvorby jen podpořil.

Hledání

Děti poporostly a já nastoupila do práce. Do prodejny se zdravou výživou. Zde jsem objevila svět bylinek a alternativní medicíny, který mě pohltil a stal se mým dalším koníčkem. V té době začala dcera chodit do školy. Zjistili jsme, že je dyslektik s velkou poruchou pozornosti. Pátrala jsem, jak jí pomoct a objevila jsem kineziologii, zázrak! Ujistilo mě to v tom, že se zajímám o správné věci. Je úžasné, jak vše souvisí se vším.

Čas letěl jako bláznivý. Na malování a tudíž nějakou relaxaci najednou nebyl čas. Shonu a stresu bylo čím dál víc. Tělo mi sice párkrát dalo signál, že bych měla trochu přibrzdit, ale já ho neposlouchala. Až najednou přišla "stopka". Ve chvíli, kdy jsem to vůbec nečekala. Mé tělo řeklo dost! Diagnóza zněla trombóza - velká hrozba plicní embolie.

Šťastný konec

Avšak teprve ve chvíli, kdy už bylo nebezpečí zažehnáno, na mne vše dolehlo. Mohla jsem přijít o svou rodinu a oni o mě. A proč? Člověk začne přehodnocovat své životní priority. Zjistí, že jsou mnohem důležitější věci v životě. Slíbila jsem si, že to nebudu přehánět, že se naučím odpočívat a relaxovat.

Můj nejmilejší koníček dostal zase šanci. Znovu jsem vzala do rukou barvy, plátno a zkoušela zase malovat. Nebyla jsem úplně spokojená, tak jsem hledala nějakou inspiraci na internetu a narazila jsem na "tečkování". Líbil se mi ten styl, ta obrovská škála možností. A tak tu najednou byla moje první madala. Úplně mě to pohltilo.

Mandalový zázrak

Musela jsem trochu oprášit geometrii, protože jsem chtěla, aby vše vypadalo dokonale. Pak jsem narazila na úžasnou věcičku. Byla to mandalová šablona, která mi usnadnila rozkreslení. Je to můj veliký pomocník. Není snad jediná mandala, kde bych po šabloně nesáhla. Tvoření mandal mi přináší relax, radost, klid, pozitivní energii a také seberealizaci. Člověk vidí, co mu vzniká pod rukama. Jak se v mandale promítají nálady, pocity a emoce.

Inspirace zevnitř

Když ji maluji pro konkrétní osůbku, stačí na človíčka myslet a on s vám nakonec v mandale jakoby otiskne, promítne. Uspořádání mandaly a barvy v ní, člověka celkem dobře vystihnou. Jestli je to třeba "kliďas" nebo naopak člověk energický. Jestli je smutný a tajemný nebo veselý a plný života.

Nepovažuji se za nějakého odborníka, ale za člověka, který má úžasného koníčka, co mně i jiným přináší radost. Rozhodně doporučuji tvoření mandal. Sami si vyzkoušejte jejich sílu, která vám uklidní mysl a tím povzbudí tělo. Odpočinek a relaxace by měli být součástí našich životů.  Přeji všem, aby měli radost z tvorby stejně, jako mám já.

 

Chci svou mandalovou pomůcku

Autor článku

tento článek nám poslala

Eva Večeřová

Podobné články

mandaly kalendáře

Mandala mýma očima

S mandalou jsem se poprvé setkala asi před 14 lety. Bylo to v době, která pro mě byla trochu složitá a sužovaly mne různé zdravotní potíže, mezi nimi i úzkostné stavy.

Číst dál
mandala žena

Společně (z)měníme svět

Když přišel nápad spojit se s organizací na pomoc dětem z dětských domovů, neváhali jsme ani minutu a šli do toho. A tak vznikl projekt Mandala dětem, který letos díky vám oslavil již 11 let.

Číst dál