Martin Nykodym Body-Psychoterapie Brno

Core Energetics terapeut

+420777935933

Co všechno dělám

 • Diagnostika problému / Psychosomatický kontext / Energetický kontext
 • Uzemňovací techniky / Dechové techniky
 • Procesuální práce s tělem.
 • Rozvoj emociální inteligence.
 • Uvolňování blokád, svalových kontrakcí tzv. brnění.
 • Práce s nižším Já, Maskou a Vyšším Já.

Moje kvalifikace

 • Core Energetics výcvik v Nizozemí - ukončeno 2016
 • Asistent v Polském institutu Core Energetics - 2017-2020
 • Lektor v Polském institutu Core Energetics - od 2021
 • Muzikoterapeutický výcvik - Plzeň - 2005
Jsem certifikovaný body-psychoterapeut v metodě Core Energetics. Profesionální výcvik jsem úspěšně zakončil v roce 2016 v Nizozemském institutu. Od té doby pracuji s klienty individuálně a ve skupinách v Brně a v Karkově (PL). Od roku 2017 aktivně spolupracuji s Polským institutem Core Energetics kde působím jako učitel.
 
Podstatou mé práce je vytvoření bezpečného prostředí, ve kterém klienti mohou vstoupit do hlubšího kontaktu sami se sebou. Součástí této cesty je hledání souvislostí mezi fyzickým, emocionálním a transpersonálními projevy naší osobnosti. Cílem této práce je znovunalezení rovnováhy.
Součástí každého setkání je sdílení a mentální cvičení ale také bioenergetická cvičení, práce s dechem, hlasem a uvědoměním.
Miluji život, hory, stromy, zahradu, vítr, vlny, výzvy a svou rodinu.
 
O metodě Core Energetics:
Core Energetics bylo vyvíjeno kolem roku 1970 doktorem Johnem Pierrakosem. Pierrakos byl studentem Wilhelma Reicha. Jeho práce jej velice zaujala a později spolu s Alexandrem Lowenem zakládají Bioenergetiku. Poté co John potkal Evu Broch, tvůrkyni konceptu Pathwork*, která se později stala jeho ženou, integroval spirituální koncept Pathwork spolu s body psychoterapeutickými technikami Bioenergetiky. A tak vzniklo Core Energetics.
 
Core Energetics, metoda která spojuje  body psychoterapii a spiritualitu je založena na třech tezích:
 1. Každého jedince tvoří psychosomatický celek.
 2. Uzdravení leží uvnitř v nás.
 3. Život směřuje k tvůrčí evoluci.
John ve své knize Core Energetics řekl: „každá část lidské osoby, od struktury těla až po jasnost vnímání, je formována vnitřní energií.“ Tato energie životní síly, z níž jsme vytvořeni, má volně proudit a pulzovat živostí. Zkušenost s touto dostupnou a přirozenou pulzací lze pospat jako radost z přítomnosti.
 
Životní energie má také kvalitativní aspekt. Má směr a účel. Je neoddělitelní od vědomí. Všechno je vědomí „od nejmenší subatomární částice, která ještě nebyla objevena, až po celek-totalitu bytí.“
 
Lidský vývoj, od embrya po dospělého, je proces ztělesňování. Provádí jedince řadou fází vědomí, ve kterých poznáváte sami sebe, v polaritách jednoty a oddělení. Úspěšné dokončení každé vývojové fáze závisí na pozitivní zkušenosti, kde jsou adekvátně uspokojeny primární potřeby rostoucího dítěte. Každá fáze přináší rozšíření vědomí o nový pocit sebe sama ve vašem těle a ve vztahu k ostatním. 
 
Procesuální práce v Core Energetics pomáhá otevírat bloky aby se uvolnila životní síla, což přináší zvýšení energie a vědomí. Zdálo by se, že to je něco, co by každý chtěl, ale ve skutečnosti máme často vůči tomuto procesu odpor. Jako lidé je naším instinktem vyhnout se změnám a nepohodlí, zůstat v naší „zóně pohodlí“, i když je plná utrpení. Nicméně „známého utrpení“. Vydat se na cestu růstu znamená překročit naši zónu pohodlí, zapojit neznámé a nevědomé a zakoušet pocity, o nichž jsme si mohli myslet, že jsou příliš nebezpečné na to, abychom je cítili.
 
Uvědomit si, co nám v dětství chybělo, je bolestivé; cítit a vyjádřit svůj potlačovaný vztek nás ve skutečnosti znovu připojí k energii, která pro nás dříve nebyla k dispozici. V Core Energetics pracujeme s tímto druhem energie, která při správném uzemnění a integraci přináší vitalitu a kreativitu.
 
Děláme tuto práci, abychom se znovu spojili s pravdou naší zkušenosti přesně taková jaká ve skutečnosti byla; cítit popřené pocity; vyjádřit to, co nebylo možné vyjádřit. Tímto procesem si znovu přivlastníme energie, které jsme se museli vzdát, protože v té době to bylo příliš bolestivé a naše ego ji nemohlo integrovat. Nejde o obviňování toho kdo se o nás staral, pečoval. O to vůbec nejde. Paradoxně zjistíme, že to, co jsme si představovali, jako to čeho se musíme za každou cenu vyhnout, se ukazuje jako iluze. Nezemřeme na tuto bolest, pocit nebo vědomím, ale naopak, dostaneme se na druhou stranu, t-r-a-n-s-f-o-r-m-u-j-e-m-e, cítíme se odvážnější a živější, než jsme byli předtím.
 
Nejen, že jsme živější a silnější, máme také přístup k větší škále emocí a v žádné z nich neuvázneme. Jak energie prochází tělem, otevírá energetická centra a zejména srdce, o kterém jsme si mysleli, že jej musíme chránit. Jak energie volně proudí dovnitř a skrz tělo, stáváme se více uzemněnými a přítomnými v tom, co Je. Život se stává radostným ne proto, že v životě není bolest. Samozřejmě že existuje. Ale protože můžeme plakat a svobodně se vyjadřovat, když cítíme potřebu. Již se těchto pocitů nedržíme. Protékají skrz nás, takové jaké jsou. Zažíváme radost, protože důvěřujeme sami sobě a svým opravdovým pocitům.
 
To je příslib cesty Core Energetics. Potěšení, naplnění a radost nejsou prázdná slova ale ani příslib života bez bolesti. Core Energetics poskytuje proces transformace utrpení, které zažíváme, když je naše energie fragmentována, vyčerpána nebo držena. Práce metodou Core Energetics je intenzivní, protože oslovuje tělo a tím může dojít k prolomení dlouhotrvající obrany. Práce metodou Core Energetics je integrační, sjednocuje mysl, tělo, emoce, sexualitu, vůli a ducha. Když se rozhodnete pro práci Core Energetics, změní vás to zevnitř ven a spojí vás s vaším hlubším smyslem, abyste mohli žít život, který máte žít.
 
Zdroj: https://www.coreenergetics.org/
 
Core Energetics Holandsko
Core Energetics Polsko
Mezinárodní projekt Men made self
 

Lektor u nás vede tyto kurzy

muž

Hlas v nás

Aktuálně není vypsán termín. Nechte nám na sebe kontakt, dáme vám vědět. Cena kurzu je vstupné dobrovolné Volná místa

Objevte váš vnitřní hlas, nalezněte souvislosti těla a emocí a nebojte se vyjádření.

Kurzem vás provede Martin Nykodym Body-Psychoterapie Brno.

Více info a přihlášky
fotka z kurzu

WORKSHOP ALIKVOTNÍHO ZPĚVU

Aktuálně není vypsán termín. Nechte nám na sebe kontakt, dáme vám vědět. Cena kurzu je vstupné dobrovolné Volná místa

Záměrem setkání je prohloubit teoretické a hlavně praktické znalosti z oblasti Alikvotního zpěvu.

Kurzem vás provede Martin Nykodym Body-Psychoterapie Brno.

Více info a přihlášky
Jack Sparrow

Neumím a přece...

Aktuálně není vypsán termín. Nechte nám na sebe kontakt, dáme vám vědět. Cena kurzu je vstupné dobrovolné Volná místa

Říkali Vám ve škole, že neumíte nakreslit ani kolečko? Říkali Vám, ať zpíváte jen v sebeobraně? A na tanečních zábavávh raději sedíte v koutě? A přesto byste se rádi naučili kreslit, zpívat a tančit? Tak to jste na správném místě!

Kurzem vás provedou Martin Nykodym Body-Psychoterapie Brno, Zuzana Řezáčová Lukášková.

Více info a přihlášky
obraz barva

VĚDOMÍ TĚLA

Aktuálně není vypsán termín. Nechte nám na sebe kontakt, dáme vám vědět. Cena kurzu je vstupné dobrovolné Volná místa

Pojďme spolu naslouchat našemu tělu.

Kurzem vás provede Martin Nykodym Body-Psychoterapie Brno.

Více info a přihlášky
léčba

LÉČIVÉ POLE HLASŮ - ZVUKŮ - DOTEKŮ

Aktuálně není vypsán termín. Nechte nám na sebe kontakt, dáme vám vědět. Cena kurzu je 3000Kč Volná místa

Vytvořme spolu léčivé pole, dotkněme se svého Já.

Kurzem vás provede Martin Nykodym Body-Psychoterapie Brno.

Více info a přihlášky

Články na našem blogu