Moje kondice v době covidu a nyní

Autor: Ilona Kopecká, zveřejněno 7. 2. 2022

Doba covidová byla a je náročná, ovlivnila naprosto vše, mimo jiné i naše zdraví jak psychické, tak i fyzické, a tím i stav naší kondice.

Zůstali jsme doma izolovaní, což nám rozhodně neprospívalo, a hledali jsme informace k aktuální covidové situaci, kde se dalo. Vzájemně jsme se podporovali a pomáhali si, což bylo pozitivní.

Bez pohybu to nejde

Dlouhodobým pobytem doma musela utrpět i naše kondice, neboli fyzická a psychická odolnost. Mnozí jsme se snažili obrnit pozitivním přístupem a podporou, a také se i fyzicky udržovat v domácím prostředí třeba cvičením podle videí a lekcí on-line, kterých opravdu byla velká nabídka.

Také jsem nabízené lekce průběžně sledovala a vytvořila si malou sestavu vybraných cviků, či využila domácí rotoped. Ale za mě není nad cvičení v kolektivu, jako když cvičím třeba v našem Centru Mandala.:) To je úplně jiný zážitek než sama cvičit v pokoji před počítačem podle videa. Jistě mně mnozí dáte za pravdu.

Čerstvý vzduch pro všechny

Jakmile to situace dovolila, vyráželi jsme s manželem na výlety do přírody, zejména autem na Vysočinu, byly to takové naše návraty do minulosti do míst, která jsme dříve hodně navštěvovali, a tam jsme se věnovali základnímu pohybu – chůzi, na čerstvém horském vzduchu a kochali se nejrůznějšími pohledy a výhledy, což pro nás byla pastva pro oči i duši. Hodně zdraví prospěšného pohybu jsme měli také na naší chatičce a zahradě v Drahanské vrchovině. Dělali jsme zkrátka vše pro to, abychom se udrželi v dobrém stavu.

A teď, kdy se covidová situace lepší, můžeme se zase scházet v našem oblíbeném Centru Mandala a udělat dost práce pro svoje zdraví protažením, posílením a relaxací, znovu se vídat s přáteli a obohatit tak svůj život.

Proto mi dovolte, abych vás pozvala na naše cvičení pro ženy, cvičení pro zdraví a radost z pohybu! Těšíme se na setkání s vámi každé úterý nebo čtvrtek!

Chci se k vám přidat

Autor článku

Ilona Kopecká

Nabízím cvičení pro ženy bez věkového omezení, zaměřené na procvičení celého těla, takzvaně od hlavy až k patě, v každé lekci.

Podobné články

Barevná mandala z rýže

Mandalová magie ve školních lavicích

Představte si malý kousek vesmíru, kde se setkává kouzlo dětské představivosti s prstem zapleteným v rýžových zrnkách. Ano, právě takto vypadá jedinečný projekt, který rozproudil energii a nadšení v ScioŠkole v Praze Dejvicích.

Číst dál
mandala detem

Společně pro děti

Opět jste tvořili se svými studenty ve školách, školkách, v práci s kolegy, na kafíčku s kamarádkou. Opět se nám sešly stovky mandal. Opět nebylo lehké vybrat z nich jen 53, které budou v našem stolním mandalovém kalendáři pro rok 2025.

Číst dál