Společně pro děti

Autor: Monika Glogovská, zveřejněno 1. 3. 2024

Opět jste tvořili se svými studenty ve školách, školkách, v práci s kolegy, na kafíčku s kamarádkou. Opět se nám sešly stovky mandal. Opět nebylo lehké vybrat z nich jen 53, které budou v našem stolním mandalovém kalendáři pro rok 2025.

Víme, co bude v kalendáři 2025

Máme vybrané mandaly, které budou na jarní prodejní výstavě a v kalendáři pro rok 2025. Z prodeje mandal a kalendáře máme peníze, díky kterým opět společně podáme pomocnou ruku konkrétnímu dítěti odcházejícímu z dětského domova, aby byl jeho krok do dospělého života snazší. Podobně jsme loni pomohli Františkovi. Přesto je v třináctém ročníku projektu Mandala dětem něco úplně jinak.

Patronka projektu

Věříme, že má smysl  pomáhat tam, kde je to potřeba. Proto už víc jak deset let spolupracujeme s JANUSem a společně zlepšujeme svět. Máme velkou radost, že se k nám letos přidala Tereza Nagy, která se stala patronkou projektu Mandala dětem.

Terezka má sama za sebou část dětství v kojeneckém ústavu, v dětském domově a v adopci. O svém dětství napsala knihu “Dcera padajícího listí”. Přes 15 let pracuje jako psychoterapeutka, věnuje se také sdílení svého dětského příběhu adoptivním rodičům a pěstounům. Žije se svým mužem a třemi dětmi na vesnici.

Věříme, že právě tato spolupráce přinese nový impuls do projektu Mandala dětem a my budeme schopni tak pomoci ještě širšímu okruhu dětí. Otevírá se před námi nová kapitola plná naděje a příležitostí pro děti, které touží po šťastném a plnohodnotném životě mimo stěny dětského domova.

Vybrané mandaly do kalendáře 2025

Autor článku

tvoření_rodina

Monika Glogovská

Nebuďte na to sami, pomůžu vám úspěšně uspořádat kurz.

Podobné články

Barevná mandala z rýže

Mandalová magie ve školních lavicích

Představte si malý kousek vesmíru, kde se setkává kouzlo dětské představivosti s prstem zapleteným v rýžových zrnkách. Ano, právě takto vypadá jedinečný projekt, který rozproudil energii a nadšení v ScioŠkole v Praze Dejvicích.

Číst dál
Rodičovské vouchery

Neotřelé zážitky pro malé i velké objevitele za dotaci z města

Věříme, že děti si zaslouží to nejlepší. Šťastné dětství plné zážitků a to i když nepatří mezi nejbohatší.

Číst dál